SK LIBĚŠICE: FK DUCHCOV 3:2 (2:0)
B třídu jsme začali porážkou

První vystoupení v nové soutěži po sestupu našemu týmu příliš nevyšlo. I proto, že trenér Senický musel hned v prvním zápase narychlo měnit plánovanou sestavu. Z té mu totiž vypadli na poslední chvíli omluvení Boho s Reichelem a pro zranění ze zápasu dorostu neodjeli ani Mudrák s Fialou. Hosté proti pátému týmu tabulky minulého ročníku nezačali špatně, byli aktivní a tlačili se před branku. Bohužel po deseti minutách přišli o Chocholu, který si svůj návrat na hřiště určitě představoval jinak, než že bude po pádu na rameno odvezen záchrankou. Hra se poté srovnala a přelévala na obě strany. Domácí se ujali vedení střelou z přímého kopu, kdy Vlasák vymetl růžek Koubovy branky. Snaha Duchcovských o rychlé vyrovnání končila v šestnáctce bez vážnějšího ohrožení branky a tak přišel druhý úder. Moravec ve vápně nesmyslně nahrál před vlastní branku a tam zcela volný Vlasák dal gól do šatny.

Do druhé půlky se hostující sestava trochu promíchala a v 57. minutě se Duchcov dočkal. Kliský pronikl do šestnáctky a zakončil přesně. Hosté cítili šanci, hrnuli se dopředu, ale se zakončením na tom byli bídně. Nešly ani standardní situace a tak domácí opět trestali. Povedenou kombinaci zakončil angličanem o tyč Kozel. Hostující kouč pak vysunul hru na tři útočníky a Duchcov hrál vabank. Toho se snažili využít Liběšičtí rychlými kontry a Kouba několikrát prokázal svou kvalitu. Výsledkem Duchcovského snažení byl faul domácích v šestnáctce, Kliský penaltu proměnil, ale víc času už Duchcov nedostal, minutu na to rozhodčí zápas ukončil. První body v ročníku na naše hráče tedy teprve čekají.