FK DUCHCOV : SK LUKAVEC 5:5 (1:2) pk 5:4
Kouba s Tesaříkem táhli Áčko za dalšími body

Nutno je na tomto místě poděkovat a ocenit výkon všech zúčastněných hráčů a hlavně pak dorostenců. Při neúčasti středových hráčů Meisnera, Kubánka, Karlíka, Moravce, D.Boho a Thanka byla sestava hodně improvizovaná a přesto byl předvedený výkon především ve druhé půlce na tři body. V první půli po vyrovnání soupeř jasně dominoval. Kouba však až na jednu střelu vše pochytal a dal nám do druhého poločasu naději, i když jsme do něj šli oslabení po hloupém vyloučení Tomáše Holuba. Podle mě Lukavečtí úvod druhé půlky podcenili a když prohrávali, už se nedostali do tempa. Naši mladí hráli na hranici svých možností, především Píďa Reichel byl všude. Ve druhé půlce se výrazně zlepšili Zima z Kliským, kterým první poločas moc nesedl, na stoperu opět výborně zahrát Podolák. No a jak je důležité mít kvalitní standardky ukázal Tesil, tři góly a dvě asistence navrch. Tak a teď uhrát nějaký ten bod v Žernosekách a pak dát tým přes zimu dohromady. Ten tým má určitě potenciál, nezatracujme ho! Na posilách se už pracuje.

"Dejw"

Poslední podzimní kolo nečekal na oslabený Duchcovský tým v Bílinském azylu snadný soupeř. Pátý tým tabulky moc branek nedostává a před tímto duelem měl jeho brankář Brožík šňůru čtyř čistých kont. V Duchcovské sestavě opět byly nějaké absence a tak nastoupil způlky dorost. Z rodinných důvodů chyběl i trenér Senický, kterého zastoupil na tento mač předseda klubu Kropáček. Pro Duchcov se ale nejedná o závěr podzimu, čeká ho ještě dohrávaný zápas v Malých Žernosekách.

1. Zahájení zápasu

4. Podklouznutí stopera Podolského v souboji o míč, hráč hostů šel sám na branku, Kouba včas proti jeho střele vyběhl a míč vyrazil.
7. Rozehraný nepřímý kop domácích, Holubovi střela nesedla a míč šel mimo.
9. Ostrý centr od postanní čáry na přední Duchcovskou tyč, gólman míč zachytil.
10. 1:0 - Tesařík uličkou vyslal rychlonohého Reichela a ten střelou podél vyběhlého gólmana otevřel skóre.
17. 1:1 - Akci hostů po pravé straně zakončujil přesnou trefou Richtr.
19. Po rychlé akci Lukavce vyrazil Kouba míč po tvrdé střele.
21. Reichel po levé straně utekl, dal Kliskému, jehož střelu zblokoval obránce na roh.
22. Z protiútoku vychytal Kouba Koláře, jenž šel sám z půlky.
23. Další výborný zákrok Kouby, který se protivníkovi vrhl pod nohy
31. Převa ha Lukavce graduje, Duchcovský gólman opět včeasným vyběhnutím skvěle zasáhl.
35. I z další brejkové situace sám na gólmana vyšel vítězně Kouba.
37. 1:2 - Konečně se to hostům podařilo. Po souboji vedle šestnáctky se míč dostal na půlkruh k Mandovi a ten umístěnou ranou k tyči nedal tentokrát Duchcovskému brankařovi šanci.
39. Pokus o průnik Kliského, střela zblokována na roh.
44. Tomáš Holub po druhé žluté kartě vyloučen, domácí dohrají o deseti.
45. Konec prvního poločasu
46. Výkop druhé půle
52. 2:2 - Duchcov vstoupil do druhé půlky aktivněji než Lukavec. Po minutách se Tesařík řídil otřepaným heslem když nevíš co s míčem, tak vystřel a povyběhlého gólmana z 25 metrů zaskočil. Vyrovnáno.
61. 3:2 - V oslabení se Duchcov dostal do vedení. Po rohovém kopu Tesaříka si Fiala narazil o obráncovu nohu míč a z deseti metrů prostřelil Brožíka.

63. Hostující gólman vyběhl proti Reichelovi, který se před ním ocitl úplně sám a nenechal ho vystřelit.

66. 3:3 - Zaváhání a nedůslednosti v Duchcovské obraně využil na rohu vápna nekrytý Hamza a propálil Koubu.

68. Tesaříkův centr z úhlu před branku, míč gólman neuhlídal, ale nikdo na to nereagoval.

70. 3:4 - Důrazní hosté před velkým vápnem zbourali domácí obranu a Henzlova střela k tyči našla cíl.
73. Hostující tým trefil břevno.
75. Richtr po faulu na unikajícího Reichela vyloučen.
76. 4:4 - Trestný kop přímo proti brance precizně zahrál Tesařík - opět vyrovnáno.
83. Reichel vyvezl po straně, našel na desítce Tesaříka, který si ale míč šteloval a pak trefil obránce.
86. 4:5 - Henzl mladší nechtěl zůstat ve stínu otce, prokličkoval se od autové čáry až ke střele z rohu šestnáctky a hosté opět vedli.
88. 5:5 - Tesařík završil povedený zápas třetím gólem. Přímý kop tentokrát mírně z pravé strany a Brožík je opět bezmocný.
90. Konec zápasu

Penalty (začali hosté) : Udatný 0:1, Kliský 1:1, Šenfeldr 1:2, Podolský 2:2, Lutka 2:3. Reichel 3:3, Hamza 3:3 (Kouba chytil), Tesařík 3:4. Henzl ml. 4:4, Kouba 5:4