Dohrávané utkání druhého jarního kola se odehrálo za pěkného počasí o druhý květnový svátek. Zápas pátého týmu tabulky se čtvrtým měl náboj a solidní návštěva na tribuně i okolo vytvořila derby parádní atmosféru. Duchcov chtěl oplatit Oseku podzimní porážku a získat první jarní tři body, hosté naopak toužili navýšit bodový odskok od našeho týmu. Domácím trenérům opět chyběli některé opory, konkrétně Macháček, Tesařík a Moravec, hostům pak Štainz. Úvodních deset minut žádnou větší šanci nepřineslo, ve 14. po akci Hájka nedokázal v dobré pozici vystřelit domácí Holub. Za tři minuty naběhl za obranu Osecký Říha, Kouba dobře vyběhl a odvrátil na roh. Minutu na to po Duchcovské ztrátě zakončil akci Pavel Váňa střelou vedle. Ve 26. po rohovém kopu netrefil hlavou míč Kubánek, ve 30. poslal míč z trestného kopu mírně ze strany Osecký kanonýr Pour těsně vedle branky. Osek byl fotbalovějším týmem, ale i na Duchcovských byla vidět snaha a vůle, čemuž hodně napomohla přítomnost Cong Phana, jemž nastoupil na jaře teprve podruhé. Ve 37. minutě se po ráně Procházky zatřáslo za Koubou břevno jeho branky a v poslední minutě kryl Phanův přímák hostující gólman Pěknice. První poločas tak skončil bez vstřelené branky.

Druhé dějství začali lépe domácí a po šesti minutách se dostali do vedení. Po faulu na pronikajícího Hájka proměnil penaltu Barnat. O deset minut později přestřelil branku Oseka z přímého kopu Kubánek. Hosté se z inkasovaného gólu rychle oklepali a v 64. minutě se jim povedlo vyrovnat. Po centru Práška parádně trefil odražený míč z první Procházka a nedal Koubovi pražádnou šanci. Zatímco na domácí padl útlum, hostů bylo všude plno. Pourův přímý kop Kouba vyrazil na roh, po následné akci se ale hlavou prosadil důrazný Pavel Váňa a Osek šel do vedení. A za dvě minuty zvýšil vedení hostů po velkém závaru před domácí brankou hrající předseda Oseckého Baníku Patrik Váňa. Duchcov se v posledních dvaceti minutách nedokázal až na Phanovu šanci po akci Barnata v 88., kterou zneškodnil Pěknice k ničemu dostat a tak zcela zaslouženě poprvé v ročníku z domácího zápasu odešel bez bodu. Osek se v tabulce posunul už na třetí místo, kdy ztrácí čtyři body na vedoucí tým Liběšic, na jehož hřišti v neděli nastoupí. Duchcov zajíždí do Mlékojed, kde se utká s céčkem Litoměřicka.