Hned druhé kolo soutěže přineslo okresní derby, kterých tentokrát Duchcovští moc neodehrají. Pouze s Ohníčem a s nováčkem z Oseka. Baník Osek je nováčkem soutěže po výhře v Okresním přeboru a měl ideální los, začínal dvakrát doma. V prvním zápas zaskočil jednoho z tipovaných favoritů a porazil Bezděkov, ke druhému kolu se mu postavil rovněž v prvním kole úspěšný tým FKD.

Duchcovští trenéři musel přeskládat úspěšnou sestavu. S absencí Kubánka se počítalo předem, avšak nečekaně před zápasem odpadli se zdravotními problémy krajní obránci Tichý s Meisnerem a také Orlt. I tak Duchcov nastupoval do zápasu proti nažhaveným Oseckým domácím v roli favorita. Tu začal plnit v 11. minutě, kdy se dostal po vyrovnaném úvodu, v němž měly oba týmy po jedné velké šanci, do vedení. Přímý kop Tesaříka okolo zdi k tyči byl přesný a Pěknice v brance míč nezachytil. Domácí se hnali hned za vyrovnáním, ve 14. vypálil za vápnem těsně vedle Říha, za pět minut pak na rohu velkého vápna nedovoleně zakročil bránící Reichel a Osek kopal penaltu. Kouba neměl na tvrdou ránu Patrika Váňi nárok a po 18. minutách bylo 1:1. V dalších minutách byl aktivnější domácí Osek, lépe kombinoval a vypracoval si další dvě dobré šance, které ale nevyužil. Duchcov nepůsobil tentokrát tak jistě a jeho jedinou příležitostí byla šance R. Kliského ze 40. minuty, kdy ale proti Oseckému brankařovi zblízka neuspěl.Čtyři minuty nato vypálil z dálky tvrdě jeden z Oseckých hráčů, Kouba míč vyrazil před sebe a dobíhající Pour poslal dorážkou domácí do vedení. Duchcov reagoval stažením ne zcela zdravého a už unaveného Moravce a nasazením Hájka. Ten hru pomohl rozhýbat a možnosti vyrovnat moc nepřicházely, domácí defenziva působila jistě. V 71. minutě se Pěknice vytáhl proti dalšímu dobře koplému přímáku Tesaříka, v 76. hlavičkoval nebezpečně Osecký Pour. Sedm minut před koncem havou dobře po standardce hrál Cong Phan, ale netrefil zařízení. Osek v posledních minutách vedení udržel a po dvou kolech je tak bodově stoprocentní. Duchcov tedy v prvním výjezdu ven neuspěl a popravdě, jeho výkon byl tentokrát poloviční. Nyní čeká tým FKD série tří domácích utkání, které ho pořádně prověří. Nejprve v 1. kole poháru ÚKFS přivítá ve středu Proboštov, poté v mistrovské soutěži postupně silné týmy Bezděkova a především v úvodních dvou kolech suverénní Rovné. Tyto zápasy více napoví o ambicích Duchcovského týmu.