SOKOL ČERNIV : FK DUCHCOV 2:2 (0:2) PK 4:5
První body v soutěži, blízko bylo ke třem, nakonec jsme ale mohli odjet i s prázdnou

Tentokrát bez Kubánka, ale s Kropáčkem a novou posilou Janotou nastoupili Duchcovští opět venku, v obci Černiv ve druhém kole soutěže. Domácí měli na svém kontě dva body za penaltovou výhru v Ohníči, hosté odjeli s jedngólovou porážkou z Liběšic. Zápas se hrát na obě branky, góly však nakonec padaly pouze do jedné. Duchcov vytěžil v první půlce s minima maximum, proměnil obě své střely na branku. Do dalších šancí ale naše hráče nepustilo odmávání ofsajdu. Nejprve po trestném kopu a vzniklém závaru se míč dostal k Janotovi a ten se při debutu hned umístil míč do branky. Netrvalo dlouho a po další akci hostujícího týmu si zpracoval míč Kliský a Duchcov rázem vedl 0:2. Včetně přípravných zápasů je to pro Romana čtvrtý zápas v řadě, v němž skóroval. Domácí nehráli vůbec špatně, dokázali se prosazovat do šancí, ale mušku měli hodně vychýlenou a při Podolském, který tentokrát byl v brance FKD, stálo několikrát štěstí, Bohužel do dalších minut ovlivnila hostující tým vynucená změna, kdy odstoupil s bolestí třísel Moravec. Dvougólové vedení ale do poločasu uhájil. Na Černivském mírně nakřiveném pažitu hráli domácí druhou půlku z kopce a situace se obrátila. Duchcovu po přeskupení pozic nefungoval střed zálohy a domácí po čtvrthodině trestali poprvé, když snížil Kalivoda. Zaslouženého vyrovnání se dočkali Černivští devět minut před koncem zápau, kdy mezi čtyři bránící vtrhl Lubas a dokázal zakončit. V závěru ještě Duchcov mohl rozhodnout, Kliský z půlky běžel sám na branku, držený obráncem. Nařízený trestný kop ale skončil na břevně. V penaltovém rozstřelu netrefil hned první exekutor, domácí Kalivoda, všichni ostatní už byli úspěšní a tak bonusový bod putuje do Duchcova. V dalším zápase naši hráči představí poprvé v B t V dalším zápase naši hráči představí poprvé v B třídě doma, kdy soupeřem mu bude Sokol České Kopisty. Ty zatím získaly ze dvou zápasů pět bodů. Hraje se v sobotu 9.9 od půl druhé