Duchcov ve čtvrtém kole přivítal Rovné, které v předchozím kole doma trochu překvapivě padlo doma s Osekem. Dal se očekávat napínavý a kvalitní souboj, avšak absence některých hráčů byla tentokrát na hostujícím týmu znát. Přitom Rovenští nezačali zápas špatně a v první desetiminutovce nyli lepším týmem. V 11. však po faulu v jejich šestnáctce proměnil penaltu Tesařík a Duchcov šel brzy do vedení. Pět minut poté zachránil odkrytou Duchcovskou branku před hostujícím Sedláčkem Barnat a v 18. minutě zvýšili domácí na rozdíl dvou branek. Tvrdá rána Tesařika změnila směr po odrazu od Čecháka. Hosté se nevzdávali, měli několik standardních situací i brejků. Ve 21. dobře vyběhl pod nohy protihráče Kouba, za tři minuty individuální průnik R.Kliského zmařil brankář Šebek, který jeho zakončení chytil. Že se nesmí nechat Tesaříkovi v okolo vápna ani trochu prostoru, ukázala 28. minuta a po střele bez přípravy bylo na ukazateli už 3:0. Tento stav vydržel až do konce první půle, i když se jestě hosté snažili a Barnat znovu dobře zasáhl před nejnebezpečnějším hráčem Rovného Pištorou.

Úvod druhé půle patřil domácím, Tesařík vybídl přesnou přihrávkou Orlta, proti němuž ale včas vyběhl brankář. V 51. minutě zvýšil z trestného kopu Tesařík, jehož přízemní střela sio našla skulinu ve zdi a zapadla přesně do branky. Po hodině hry se hosté dočkali a Kouba ani tentokrát čisté konto neudržel, míč za jeho záda poslal střelou z hranice šestnáctky Jansa. Na víc se už hosté neměli sil, domácí se už také nikam nehrnuli, trenéři prostřídali a tak si absolutně první minuty v dospělém týmu odbyl další z klubových příslibů - letos sedmnáctiletý Jakub Procházka. Výsledek se už neměnil a Duchcov uspěl i ve třetím domácím zápase. K dalšímu utkání vyjede ven a opět to bude okresní derby, tentokrát v Ohníči. Tím bude nabídka derby pro tento rok vyčerpána a budou nás už čekat jen výjezdy po Litoměřickém okrese.