SK BEZDĚKOV : FK DUCHCOV 4:3 (2:2)
Na tom, že lepší prohrál, se shodla většina domácích příznivců. Bohužel ale jsme si zápas prohráli sami

Ve čtvrtém kole čekal naše hráče třetí zápas venku. Na hřišti nebezpečného Bezděkova podali zatím nejlepší výkon sezóny. Ačkoliv byli v zápase lepším týmem, odjeli s prázdnou. Zdravotní potíže nepustily k zápasu Moravce, Karlíka a Kropáčka ml., do základní sestavy se tak dostal Kropáček starší a před výkonem hrajícího předsedy klubu je třeba smeknout. Pro diváky atraktivní zápas se sedmi brankami nakonec pro sebe strhli domácí tři minuty před koncem.

Úvod zápasu vyšel lépe Duchcovským hráčům, kteří domácí tým zaskočili aktivitou. Meisner vyslal po straně Tesaříka, ten našel před brankou volného Kliského a po čtyřech minutách hosté vedli. Trvalo to ale jen dvě minuty, střelu Bezděkovského hráče Kouba vyrazil pouze před sebe a dobíhající Čermák vyrovnal. V desáté minutě už domácí vedli, po trestném kopu, který Kouba vyrazil, obrana nedokázala míč odkopnout a ten se dostal k Adeltovi, který otočil skóre. V dalších minutách se hra trochu uklidnila, Duchcov se pokoušel o rychlé kombinace po křídlech i využít technických hráčů ve středu pole. Ve 21. minutě měl šanci Reichel, jehož pokus vyrazil gólman Pekař na roh. Za pět minut bylo zaslouženě vyrovnáno, Kubánek křížným pasem našel za boční hranicí velkého vápna Tesaříka, který parádní ranou vymetl pavučiny v Bezděkovské síti. Tři minuty na to ze stejného místa vyslal Tesařík, hrající s horečkami, druhá pokus, tentokrát ale Pekař míč chytil. Pět minut před koncem první půle zaútočili domácí, míč mířící na volného hráče na zadní tyči uklidil na poslední chvíli mimo branku Kubánek. Bohužel konec prvního dějství poznamenalo zranění Boha a do druhé půlky již nemohl nastoupit. Místo něj šel na hřiště Podolský, postavil se na hrot a Janota byl stažen do středu zálohy. Hned po minutě druhé půlky se opět měnilo skóre. Přímý kop poslal domácí hráč do břevna, míč se odrazil k Janu Hlavsovi a ten ho uklidil do sítě. Naštěstí se podařilo hostům rychle srovnat. Kliského střelu Pekař vyrážel nad břevno, ale míč ho neposlechl a skončil v bráně. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, hosté cítili šanci, byli pohyblivější a měli i šance. Nejprve ale Kouba v 53. vytěsnil tvrdou ránu domácího hráče po zemi k tyči. V 64. minutě minul branku po rohu Podolský. Gólman FKD, hrající tentokrát opět v poli, byl blízko i o čtyři minuty později, kdy rybičkou šel po centru Tesaříka a hlavou opět těsně netrefil branku. V 72. se povedl konečně trestný kop Thankovi, gólman Bezděkova ale míč vyrazil, Kliský pak míč poslal vedle. Devět minut před koncem zahrozili domácí, hlavou mířili nad břevno. V 83. se ocitl před brankářem sám Reichel, překonal ho, ale míč skončil na tyči. Z protiútoku pálili domácí z ostrého úhlu, míč po teči skončil vedle. Tři minuty před koncem trefili z přímého kopu domácí břevno, míč se odrazil na hranici šestnáctky k Hlavsovi, tentokrát k Matějovi a ten rozhodl přesnou trefou o výsledku zápasu. Ve zbývajících okamžicích už nedokázal Duchcov reagovat.

I po čtyřech kolech tak jsou Duchcovští na dvou bodech, výkonem ale nezklamali. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v pokrývání standardních situací. Prokletí vyrovnaných zápasů se špatným koncem se pokusí zlomit v dalším kole, kdy doma přivítají v okresním derby nováčka soutěže, zatím nebodující Kostomlaty.