FK DUCHCOV : FK KOSTOMLATY p.M 5:2 (1:1)
První výhru po roce režíroval Tesařík

Druhý domácí zápas přivedl pátém kole do Duchcova jednoho z nováčků soutěže, zatím nebodující Kostomlaty.

PRVNÍ POLOČAS:

2. Okresní derby začali lépe hosté a hned po minutě měli první roh, Kučera po něm však minul.
5. Lépe se dařilo domácím o chvíli později. První stejná standardka, pro Tesaříkův centr si došel Kubánek a v sedmnáctém hraném mistrovském zápase vstřelil svůj první gól za Duchcov - 1:0.
Další minuty se hrálo na obě strany, oba týmy hrají podobně, ofenziva převyšuje defenzivu a tak rozhodovalo, kdo v obraně udělá více chyb a bude přesnější v koncovce.
6. vyslal Thank Kliského, ten napřáhl za šestnáctkou, ale mířil vedle.
7. Z protiútoku vystřelil přes bránícího Karlíka hodně nepřesně Zimmermann.
12. Kostomlatský Kučera sklepl ve vápně na Malíka, který poslal míč vedle Podolského branky.
15. Pěknou akci předvedly letní Duchcovské posily. Karlík míč vyvezl, přes Kliského se míč dostal k Tesaříkovi, který ale jen vyprášil Vrbovi dres. Následný roh byl na zadní tyči vysoký i na naskakujícího Karlíka.
18. Nebezpečí přinesl i rohový kop Kostomlat, ale pohotovým obranným zákrokem se prezentoval Tesařík.
23. Boho vypíchl míč soupeři, nahrál Kliskému do vápna, ten atakován v pádu mířil vedle.
25. Knotkova utěšená střela nenašla branku.
29. Kliskému míč nesedl a je střlecký pokus je nepřesný.
34. Domácí brankář Podolský kryl tvrdou střelou Poláka z úhlu.
36. Po souboji hráčů č.10 posílá Polák přímý kop pouze Podolskému do náruče.
38. Snahu Kostomlat o vyrovnání završil Zimmermann, když Podolský vyrazil míč pouze před sebe a hostující hráč ho uklidil do branky - 1:1.
40. Kubánek z dálky zamířil nad branku.
42. Další střelecký pokus Zimmermanna minul tyč.
44. Hosté dvakrát během chvíle úspěšně zblokovali domácí pokus o zakončení.
DRUHÝ POLOČAS:
46. Hostující Martin Hänel hned po rozehrávce v šanci nezamířil přesně.
47. Tesaříkova střela byla zblokována na roh.
47. Po rohu Tesaříka se u tyče prosadil v presu obránců Boho - 2:1
48. Hosté z protiútoku srovnali. Martin Hönel využil hrubého nedorozumění gólmana s obráncem, vypíchl míč a šel sám do branky - 2:2
50. Duchcov se opět dostal do vedení. Přímý kop Tesaříka nadvakrát zužitkoval Meisner - 3:2

54. Kliský podtržen ve velkém vápně, míč po nařízené penaltě poslal vedle tyče Vrbovy branky.
56. Boho z první z 13 metrů poslal míč nad břevno.
59. Pěkná i ndividuální akce Thanka, posunul na Tesaříka a ten umístěnou ranou za šestnáctkou nedal Vrbovi šanci - 4:2.
62. Vrba kryl přízemní střelu Boha.
63. Trestný kop domácích, ze 35 metrů se nádherně trefil Tesařík - 5:2.
67. Kliský neměl svůj den, i tentokrát neumístil míč mezi tři tyče.

90. Závěr zápasu domácím týmem v klidu dohrán. Hosté se už tolik neprosazovali, Duchcov si došel pro první výhru v ročníku.

Pro Duchcov se jedná o první tříbodovou výhru po téměř roce. Naposledy porazil 1. října 2016 Junior Děčín 4:0. Přesto ale zápas i přes jednoznačnou výhru nelze považovat za povedený, pár hráčů zůstalo za očekáváním a defenziva stále nepůsobí jistě. Zkušenější soupeř by toho více využil než mladý tým Kostomlat. Zmínit je třeba především dva hráče. Výborný výkon předvedl Tesařík, který ke dvěma brankám přidal u dalších tří asistenci. Kvalitní zápas okořeněný premiérovou trefou odehrál Kubánek. Příští zápas čeká Duchcovské na hřišti dalšího nováčka v Dušníkách a tam bude chtít tým trenéra Senického opět naplno bodovat.