SK DUŠNÍKY : FK DUCHCOV 3:0 (2:0)
Prostě den blbec

V šestém kole zajížděli naši hráči na hřiště dalšího nováčka soutěže. Dušníky začaly soutěž dobře, na svém kontě měly před zápasem sedm bodů, zatímco Duchcov pouze pět. Trenér FKD musel navíc improvizovat v sestavě, neboť z předpokládané základní sestavy mu na poslední chvíli vypadli někteří hráči a další nastoupili se sebezapřením. I proto šel do útoku univerzální gólman Podolský, který měl původně chytat. Duchcovští nezačali zápas špatně, tlačili se dopředu a v úvodních minutách měli více ze hry. První větší příležitost byl přímý kop Tesaříka, který se ale neujal, stejně jako krátce nato kop nepřímý. Poté měli šanci i domácí hráči, po sklepnutí míče pálil střelec vedle Koubovy branky. V sedmnácté minutě se Dušníky poprvé prosadily, po centru ze strany se trefil Lukeš. Duchcov se vybičoval k větší aktivitě, v 25. se ke střele v šestnáctce dostal Kliský, trefil ale jen gólmanovy rukavice. Sedm minut na to nevyužil Duchov další standardku a ve 39. minutě dostal míč za obranu Reichel, ale padajícího gólmana nepřehodil. Ke konci první půle se ještě proměnil Reichel v nahrávače, Kliského pokus ale brankář tečoval na roh. A tak se opět udeřili domácí. Leoš Horna vypálil zdálky, Kouby míč vytlačil na břevno a o zem odražený míč poslal do sítě opět Lukeš. První poločas tak skončil 2:0 pro domácí.

Hned v úvodu druhého poločasu mohl Duchcov snížil, ke střele se prosadil Podolský, jeho pokus ze dvou metrů z mírného úhlu ale jen lízl tyč. To domácí byli efektivnější a v 52. minutě završil hatrick Lukeš, když dostal míč za obranu a sám proti Koubovi se nemýlil. Duchcov se ani poté nevzdal, ale tentokrát prostě neměl svůj den. Přestože v poli neodehrál špatný zápas, branka soupeře byl a pro něj zakletá. Domácí už se také nikam nehrnuli, pokud ano, obrana zapracoval dobře, až na moment z konce zápasu, kdy Mák zastavil unikajícího hráče a musel se pakovat ze hřiště. Dušníky vytěžily z minima maximum, kromě tří gólových střel už moc vážnějších příležitostí neměly, jejich výhra je ale zasloužená. Duchcov má šanci na nápravu v dalším kole, kdy přivítá Malé Žernoseky.