SOKOL MALÉ ŽERNOSEKY : FK DUCHCOV 5:1 (3:0)
Rok končíme zaslouženou porážkou

Moje hodnocení: Domácí byli na zápas více nahecovaní, přesnější, dobře kombinovali a přitom hráli jednoduše. Nám citelně chyběl Reichel a druhý stoper, kde v úvodu zaskakoval opět Podolský a později Moravec. S Meisnerem, Karlíkem nebo Kubánkem by byl asi výkon obrany lepší.  V první půlce nám příliš nefungovala záloha, ve druhém už to bylo lepší, vypracovali jsme si i šance, ale neměli  štěstí v zakončení. Domácí díky větší zarputilosti vyhráli zaslouženě a k tomu jim gratulujeme.

Dejw

Poslední zápas roku 2017 sehrály oba týmy v rámci dohrávky 7. kola soutěže, kdy byl zápas v Duchcově pro nezpůsobilý terén odložen. Soupeři se dohodli na výměně pořadatelství a tak se podzimní zápas odehrál hřišti Sokola Malé Žernoseky. Duchovu kromě déle absentujících chyběl hlavně v posledních zápasech výborně hrající Reichel, naopak po zaplacení pokuty mohl k zápasu nastoupil i proti Lukavci vyloučený Holub.

1. Úvod zápasu
4. Po kolmici domácího hráče pálil na zadní tyč T. Durček, branku díky teči těsně minul.
5. Po rohu domácích pokus o padáček, který Koubu nezaskočil.
6. Po Tesaříkově povedené ráně zahrávali hosté roh. Po něm se míč dostal k dobře postavenému Moravcovi, zamotal se mu ale mezi nohy.
12. Další rohový kop domácího týmu, následnu střelu Duchccovský brankář chytil.
14. 1:0 - A opět standardní situace ze stejného místa. Přetažený centr k zadní tyči, kde bez většího pohybu Novák hlavou jen ťukl a usměrnil míč do sítě.
16. Možnost hostujících rozjel Thank, prostrčil na Tesaříka, toho ale Kadeřávek vychytal.
17. Kontr Maložernoseckých, Kouba vyběhl daleko za šestnáctku a míč odkopl do bezpečí.
18. 2:0 - Domácí Sokol zvýšil vedení po tvrdé střele z patnácti metrů, kterou sice Kouba vyrazil, ale na Jopovu dorážku už byl krátký.
24. Přímý kop Tesaříka. Míč lízl břevno shora.
25. Tesařík vyslal Thanka, tomu skočil gólman Kadeřávek pod nohy a o míč ho připravil.
26. Po trase Kouba - Mudrák - Kliský centr na Podolského, ten pálil vedle.
32. Hráč domácích na pětníku obehrál v šestnáctce dva Duchcovské, míč ale poslal mimo.
33. Dvakrát za sebou prošel ze strany centrovaný míč bez zásahu celou šestnáctkou.
34. 3:0 - zastavená akce hostů, rychlý nákop do brejku na T. Durčeka a ten míč přes vyběhlého Koubu do sítě procedil.
40. Dobře hrající domácí chtějí víc, tentokrát jejich akce skončila dalším rohem
44. Z akci domácích dva na Koubu vyšel vítězně Duchcovský brankář.
45. První poločas ukončen.
46. Zahájen druhý poločas.
49. 3:1 - Výborný start Duchcova do druhé půlky, cíl dát rychle kontaktní gól vyšel. Na centr Kliského si naběhl Podolský a hlavou zavěsil.
52. Holubovu zpětnou přihrávku na gólmana domácí zachytil, míč poslal vcedle branky.
54. 4:1 - Po domácím centru z přímého kopu zakončil z metru od branky P. Durček, protesty hostů kvůli údajnému ofsajdu zůstaly nevyslyšeny.
60. Kliský unikl po straně, centrem našel Tesaříka, jeho ránu gólman vytlačil nad branku.
69. Další projektil Tesaříka tentokrát po akci Thanka, míč šel nad spojnici břevna a tyče.
74. Tesaříkův přímý kop skončil rohem.
86. 5:1 - P. Durček přidal svoji druhou branku, když se ve vápně prokličkoval až k finálovému zakončení.