V osmém kole náš tým přivítal nováčka soutěže, který v dosavadních sedmi kolech dokázal na půdě soupeře už dvakrát vyhrát a také v Duchcově Litoměřicko C toužilo získat nějaký ten bod. Domácí poprvé v ročníku nasadili do branky Jonáše. Kromě jedničky Kouby absentovali také Macháček, Kubánek a Čechák, v základu tak nastoupil dorostenec Zima. Poprvé vyzkoušeli pozornost nového Duchcovského gólmana hosté už ve druhé minutě, s centrem z pravé strany si poradil. Duchcov poté zatlačil hosty na jejich půlku, ale operoval hlavně kolem vápna a na branku nevystřelil. To hosté se o střely snažili, v 6. minutě po kombinaci vypálil Hanzlíček nad branku, o tři minuty později po rohovém kopu se už stejný hráč prosadil a Litoměřicko po devíti minutách v Duchcově vedlo. Hned po rozehrávce so dostal do zakončení domácí Roman Kliský, ale vyrovnat se mu nepodařilo, hostující gólman vytěsnil střelu na roh. V 19. minutě dostal Duchcovský kanonýr míč do běhu, ale vyběhlý Najman jeho šanci zneškodnil. Neujal se o pět minut později ani střelecký pokus Zimy ze střední vzdálenosti, na druhé straně kryl z protiakce Jonáš střelu hostů. Ve 26. vypálil z přímého kopu tvrdě, ale vedle Tesařík. Následoval další protútok hostů, do brejku šel Císař stíhaný Zimou, Jonáš ale dobře vyběhl a o míč střelce čtyř branek z předchozího zápasu s Osekem připravil. Duchcov v závěru první půle tlačil soupeře, ve 36. minutě spálil tutovku Tichý, za dvě minuty Cong Phanovu z přímáku Najman vyrazil a ve 41. Tesaříkovu ránu chytil a do kabin šli veselejší hosté.

První šanci druhé půlky mělo Litoměřicko, po standardní situaci skončil míč těsně vedle Jonášovy branky. V 53. minutě už se podařilo Duchcovu vyrovnat, z úhlu se i s pomocí brankové konstrukce prosadil Roman Kliský. Duchcov už soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěl, v 56. šel na brankáře sám Tesařík, míč po jeho zakončení Najman nohou vyrazil. Do vedení šli domácí po hodině hry, kdy se na polovinu soupeře vydal stoper Barnat a tvrdou střelou zpoza hráče nedal ze zhruba pětadvaceti metrů gólmanovi hostů žádnou šanci. Pro zkušeného obránce to byl první gól v Duchcovském dresu. Asi jedinou větší příležitost hostů druhého dějství odvrátil svým zákrokem v 69. Jonáš, když střelu střídajícího Fišary odvrátil na roh. Dvanáct minut před koncem pak zvýšil vedení po chytré zasekávačce v malém vápně Tesařík a potvrdil tak další tříbodový zisk Duchcovského týmu. Ten vyhrál i pátý domácí zápas a po prohře konkurentů Oseka a Českých Kopist se dostal na druhé místo tabulky za vedoucí Liběšice, právě příštího soupeře našeho týmu. V neděli tedy zajíždíme na hřiště lídra, za kterým ztrácíme dva body.