Nad očekávání dobře vyšel Duchcovským hráčům vstup do nového ročníku. Los jim k prvnímu zápasu určil soupeře, s ním se dříve potkávali o soutěž výše, ale moc o něm nevěděli. Černčice byly přeřazeny ze skupiny C, kde byly v minulé sezóně páté. Domácí trenéři představili v zápase všechny letní posily, chyběl pouze Orlt, který dostal volno a gólmana Jonáše viděli diváci jen při rozcvičování.

Po oťukávací úvodní desetiminutovce kopl Tesařík trestný kop z dobré pozice pouze do zdi, hosté také po přímém kopu zakončili chvíli na to do boční sítě Koubovy branky. Ve 20. minutě hlavičkoval po rohu nepřesně Moravec a poté se dvěma nebezpečnými výpady prezentovali hosté. Po půlhodině hry se miska vah začal pomalu, ale jistě převažoval na domácí stranu. Ve 31. minutě ještě Bartošova branka i přes tři po sobě jdoucí rohy odolala, ve 34. se ale odhodlal k průniku středem hřiště Kubánek a samostatnou akci zakončil přesnou ranou. Ve 41. minutě uvolnil parádně uličou Tesařík Cong Phana, který ale těsně minul. V poslední minutě první půle ještě zahrával Duchcov přímý kop, k němuž se postavil autor první branky Kubánek, a i když si gólman na míč po jeho projektilu sáhl, tento sváteční střelec měl po prvních pětačtyřiceti minutách na kontě dva góly a díky nim Duchcov vedl 2:0.

Hosté ve snaze zlepšit si renomé reagovali jednou přestávkovou změnou, ale po osmi minutách je zpražil třetím gólem Moravec po přihrávce do volného prostoru v šestnáctce a přesné střele. V 64. minutě pak zvýšil už na rozdíl čtyř branek po nezištné přihrávce R. Kliského Tesařík a za tři minuty se prosadil nejlepší střelec FKD minulého ročníku sám. Hosté by v tuto chvíli byli nejraději, kdyby rozhodčí zápas ukončil, ale čekalo je ještě více než dvacet minut a v těch se ještě dvakrát propracoval k hatricku Tesařík. Nejprve gólmana přehodil z hranice velkého vápna, poté tři minuty před koncem zužitkoval přihrávku za obranu a svůj brejk. Konečný výsledek zápasu tak vyzněl zcela jednoznačně 7:0.

Premiéru tedy Duchcov zvládl s přehledem. Po celý zápas působil sebevědomě. Brankář Kouba udržel čisté konto, v obraně skvěle nahradil zraněného Kadeřábka novic Tichý, záloze pomohl výrazně oproti přípravným duelům Phan a radost koukat byla na všechny s chutí hrající ofenzivní hráče. Na výkonu nic neubrala ani střídání. Těžší zápasy ale Duchcovské ještě čekají, z jednoho zápasu se závěry dělat nedají. O ambicích týmu víc napoví už další kolo, kdy Duchcov zajíždí ven, a to k derby utkání do Oseka, který jako nováček porazil doma jedno z nejlepších mužstev minulé sezóny Bezděkov 3:0.