Duchcov, po devíti kolech druhý tým tabulky, šel zatím stoprocentní bilanci v dalším kole potvrzovat proti předposledním Malým Žernosekům opět mírně oslaben. K zápasu nebyl tentokrát zcela připraven Romam Kliský, jež zůstal pouze na lavičce. Na marodce má Duchcov stále Čecháka s Mudrákem, z osobních důvodů nebyli k dispozici Macháček s Kubánkem, v základu tak stejně jako v předchozím domácím zápase nastoupil dorostenec Zima. To nic neubralo na aktivitě domácího týmu, který hrál s chutí a o výsledku zápasu víceméně rozhodl už v první půli. Na soupeři bylo vidět, že neprochází dobrým obdobím. Už v páté minutě měl tutovku Tesařík, po narážečce s Patrikem Kliským a kličce obránci zamířil ale vedle branky. Za chvíli pěkně pronikal ze strany Orlt, hosté zvládli míč odkopnout na roh. Ve dvanácté minutě už se stav poprvé měnil, po zachycené rozehrávce nahrál Cong Phan a Dušan Tesařík zamířil přesně. Další minuty se odehrávaly především na polovině Maložernoseckých hráčů, kteří odolávali, ale ve 32. Tesařík vypálil z dálky a bylo to 2:0. A za dvě minuty přidal po narážce s Phanem Patrik Kliský. První poločas tak po převaze FKD skončil tříbrankovým vedením. Do druhé půle stáhli domácí trenéři Moravce, zatím největší prostor v Áčku dostal kapitán dorosteneckého týmu Jakub Procházka. V 50. minutě po nákopu Barnata se ocitl před gólmanem Tesařík a těsně minul tyč. Za čtyři minuty šla další domácí střela za velkým vápnem vedle a krátce na to zastavil Procházka rozehrávku hostů, dal Tesaříkovi, ten pálil mimo. Poté však Duchcov polevil a do hry se více dostali hosté. Hned po svém nástupu na hřiště se mohl blýsknout střídající Šturm, ale přihrávku ze strany u volné tyče domácí branky nedokázal zpracovat. V 74. minutě se ale po rohovém kopu prosadil Petr Durček a zadělal na drama. Žernoseky vycítili šanci a přidali, Duchcov však v závěru podržel brankář Kouba, který v 89. výborně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti, v poslední minutě pak ještě kryl hostující trestný kop. I další domácí zápas Duchcov vyhrál a o další body pojede bojovat v 11. kole do Dušníků.