V prvním jarním kole Duchcov nastoupil na horké půdě SK Černčice, kde toužil navázat na úspěšný podzim bodovým ziskem. Domácí tým šel do zápasu ze sedmého místa tabulky, hosté ze třetího, tedy v roli mírného favorita zápasu. Duchcovský tým se však musel vypořádat s několika absencemi, během zápasu byli nuceni pro zranění odstoupit navíc Macháček a Miko už během první půle. Většinu zápasu tak odehrála i trojice dorostenců a rozhodně se neztratili.

Duchcov začal utkání lépe, v úvodu jednou ohrozil domácí branku. Černčičtí ale poté převzali iniciativu a byli to oni, kdo byl nebezpečnějším týmem. Své šance však nedokázali proměnit. Ve druhé půlce se obraz hry moc nezměnil, Duchcov se postupně zlepšoval, domácím však zatopit příliš nedokázal, jeho akce končili na hranici vápna po kvalitní obranné práci Černčické defenzivy. Až v posledních minutách nejprve zkusil střelu ze střední vzdálenosti Hájek, který těsně minul, poté hostům nevyšly dvě standardky a tak zápas skončil bez branek. V penaltovém rozstřelu Kouba kryl hned první střelu Hrnčíře, jinak asi nejlepšího hráče domácího týmu, všichni ostatní exekutoři proměnili, takže bonusový bod odvezl Duchcov.

Nyní bude Duchcovský tým dva týdny pauzu, utkání s Osekem bylo po dohodě klubů vzhledem k terénu v Duchcově přeloženo, další soupeř na nás tedy čeká opět venku, kdy zajíždí do Bezděkova. Trenéři věří, že se podaří dát dokupy alespoň některé zraněné, v posledním týdnu přestupního okna ještě není vyloučen ani nějaký ten příchod do kádru.

Info a menší fotogalerie také na webu domácích