Asi nejdramatičtější zápas 16. kola svedli na hřišti v Bezděkově hráči domácího, na jaře zatím stoprocentního týmu a hosté z Duchcova. Ti nastoupili opět značně oslabeni, ale do zápasu šli s cílem uhrát nějaký ten bod. V případě plného zisku mohli hosté dokonce přeskočit svého soupeře v tabulce a dostat se na druhé místo. Diváky svou dramatičností zápas určitě nezklamal, domácí hlasatel ho nazval v pozápasovém komentáři jako hororový.

V úvodu se dal očekávat domácí nápor, hned ve druhé minutě kryl Kouba trestný kop. O minutu později měli přímák ze strany i hosté a po něm se hlavou trefil Meisner. Bezděkov byl nenadálým vývojem zaskočen, naopak Duchcovských bylo v dalších několika minutách plné hřiště. Bohužel se hned v první desetiminutovce zranil Hájek a musel ze hry odstoupit. Ve 13. minutě se marně Duchcov dožadoval penalty za zákrok na pronikajícího Tichého a v 16. pálil vysoko nad branku Tesařík. Domácí se postupně vraceli do zápasu a začali být opět nebezpeční, ale branka strážená Koubou byla dobře uzamčena, Duchcovský gólman chytil i penaltu Čaňkovi ve 30. minutě. Duchcov do konce poločasu odolával zuby nehty a pak přišel pro domácí další šok. Po jednom z výpadů hostujícího týmu nařídil rozhodčí druhou penaltu zápasu a Tesařík z ní zvýšil vedení svého týmu na 0:2.

Ve druhé půlce se už hrálo víceméně na jednu branku a to tu Duchcovskou. Bezděkov hosty na svou polovinu téměř nepustil. Heroický obranný výkon celého Hostujícího týmu přiváděl domácí hráče i trenéra k šílenství, co všechno dokázali jeho svěřenci zahodit. Jedenáct minut před koncem se dočkali, ze třetí penalty zápasu snížil střídající Čížek. V posledních deseti minutách měl dvě šance i Duchcov. Tesařík z přímého kopu branku minul, v poslední minutě měl rozhodnutí na kopačce Mudrák, ale selhal. A v nastaveném čase v poslední akci zápasu domácí snad už jen ze zoufalosti nakopli od postranní čáry míč před branku, který šel na zadní tyč a tam udeřil Adelt - 2:2. Pro domácí zasloužené vyrovnání, pro hosty kruté. V následujícím rozstřelu ze značky pokutového kopu se nejprve ve druhé sérii netrefili Čížek a Kubánek, v šesté domácí veterán, 55 letý Řezníček proměnil, zatímco šestý Duchcovský exekutor, hrdina utkání Kouba trefil jen svého soka mezi tyčemi Pekaře. Z Bezděkova tak Duchcov odvezl jeden bod a v dalším utkání bude o tři bojovat opět venku, zajíždí do Rovného.