Ve třetím jarním zápase Duchcov nastoupil v Rovném opět v jiné sestavě než v předchozích zápasech. Poprvé na jaře s Orltem, Cong Phanem a Barnatem, stále však bez Macháčka, jež má zřejmě po sezóně, ale i bez Moravce, Romana Kliského, Mudráka a Mika, do přípravy se zatím vůbec nezapojil Patrik Kliský. Duchcov byl vzhledem k postavení v tabulce favoritem zápasu, ten ale nezačal vůbec dobře. Pokus Cong Phana o nůžky, který ve třetí minutě domácího gólmana neohrozil byl na dlouho jedinou kloudnou akcí našeho týmu. Rovenství byli živějším týmem a v deváté minutě také po soupeřově ztrátě míče na půlce dostal přesnou přihrávku za obranu kapitán domácího týmu Řezáč a s přehledem otevřel skóre. V 15. min, domácí trefili ranou z dvaceti metrů břevno. Duchcovští se začali probouzet a konečně o sobě dávat vědět. Tesaříkovu střelu po zemi domácí Jelínek v brance pokryl, brejková situace dvojice Hájek Tesařík skončila střelou do gólmana. Ve 28. minutě už Duchcov vyrovnal, po přihrávce z levé strany uklidil do odkrytého prostoru branku míč premiérovým gólem za Áčko Zima. Duchcov byl v závěru první půle lepším týmem. Domácí vystřelili jednou vedle branky, hosté měli dvě velké šance. Nejprve Tesařík trefil břevno a Phan z dorážky gólmana, potom po další ze střel se míč odrazil od tyče a kutálel se po brankové čáře, nikdo ale nedokázal na to zareagovat.

První čtvrthodinka druhého poločasu byla bez většího vzrušení. Až v 63. minutě nezužitkoval Tesaříkovu přihrávku Zima. Po rohovém kopu domácích zakončil v 66, Hendrich těsně nad spojnici břevna a tyče a v 75. vypálil vedle Duchcovský kapitán Holub. Atraktivitou druhý poločas slabší prvního rozčísla další ztráta hostů. Po jejich útočné akci se dostali domácí k míči a po rychlém kontru a centru před branku se prosadil Pištora. Duchcov už nedokázal v závěrečných třinácti minutách na toto zareagovat, ani domácí už branku nepřidali a tak zápas skončil výhrou Rovného 2:1, hosté odjeli s prázdnou.

Nyní čeká Duchcov první jarní zápas doma, v okresním derby se utká jako čtvrtý tým tabulky s pátým Ohníčem.