Anglický týden pro hráče FKD načal duel s desátým týmem tabulky. Duchcov už tradičně na jaře v lepené sestavě po dvou zápasech bez vstřelené branky chtěl doma bezpodmínečně vyhrát, nakonec ale byl rád i za body dva. Předvedeným výkonem si ani více nezasloužil. V zápase totiž po většinu času tahal za kratší konec a navíc už po čtyřech minutích prohrával. Po centru z pravé strany se hlavou trefil Manda. Duchcov se v první půli vůbec nedostal do hry, nedokázal si pořádně přihrát a pokud se dostal před branku soupeře, neztropil tam žádný větší chaos. Naopak Duchcovský brankář Kouba se dvakrát blýskl svým zákrokem a udržel svému týmu naději do druhé půle.

Do té nastoupili domácí už se druhou změnou. Už po necelé půlhodině hry odstoupil Miko, o přestávce zůstal v kabině Bednář a ze zdravotních důvodů střídali z kraje druhého poločasu i Macháček s Holubem. Hra Duchcova se i díky těmto změnám mírně zlepšila a začaly přicházet i šance. Avšak s koncovkou to bylo horší. Dvacet minut před koncem se nechal zbytečně podruhé ožlutit hostující Kořínek a Duchcov dostal výhodu jednoho muže. To ho nakoplo, vrhl všechny síly do útočení a Lukavecká obrana byla najednou v plné permanenci. I hosté se ale v deseti dostali do brejkových příležitostí. Pět minut před koncem zápasu přišlo vyrovnání, po nátlakové akci uklidil míč do branky Kliský. Nerozhodný výsledek už do devadesáté minuty vydržel. V penaltovém rozuzlení se nejprve netrefil domácí Hájek, záhy ho následoval hostující kapitán Engl. V šesté sérii chytil Kouba střelu Slabého a Kliský trefil druhý bod pro Duchcov. Se dvěma body musí být nakonec tým spokojen, ačkoliv za nerozhodného stavu sahaly po třech bodech oba týmy.  

Duchcovské hráče nyní čeká ve středeční dohrávce stáhnout  čtyřbodový náskok Baníku  Osek, v neděli pak zajíždí do Mlékojed k zápasu proti Céčku Litoměřicka.