FK DUCHCOV : SOKOL MALÉ ŽERNOSEKY 3:0 (2:0)

Ve dvacátém kole nastoupily napodruhé v Duchcově Malé Žernoseky. Podzimní duel byl totiž nejprve odložen pro nezpůsobilý terén a po té po dohodě klubů odehrán na půdě soupeře, kde domácí Sokol vyhrál 5:1. Jarní zápas se tak hrál na našem stadionu a domácí do něj nastoupili po třech výhrách v řadě bez několika zraněných. Malým Žernosekům chyběl především distancovaný brankář Kadeřávek, jehož zastoupil Zdvořák.

1. Úvod zápasu.

1-5. Domácí Duchcov více u míče, vybojoval dva rohové kopy.

6. Po třetím rohu vypálil tvrdě Kubánek, ale střela byla zblokována na další roh.

8. Po Cong Phana míč před gólmanem skočil, ale šel mimo.

9-19. Domácí stále lépe kombinují, hosté se stále hledají, zatím neměli šanci ohrozit branku.

20. 1:0 - Další trestný kop Cong Phana, na míč sice naskakoval Meisner, ale ten bez kontaktu zaplul do brány.

24. Standardní situace se tentokrát ujal Kubánek, kopl přes zeď i přes branku.

33. První možnost hostů po trestném kopu a hlavičkovém souboji následně kopali Ženoseky roh.

40. Po Kubánkově ztrátě akce hostů, Šturm zblízka míč neumístil.

42. Postupně se osmělující hosté. Přímý kop Tomáše Durčeka kryl Kouba.

43. Akce Meisnera, ze strany trefil gólmana, neujala se ani dorážka.

44. Macháčkův trestný kop vyrazil Zdvořák na roh.

45. 2:0 - Po rohu prokázal před brankou důraz Macháček a propasíroval míč za Zdvořákova záda.

---

46-62. Hra především mezi šestnáctkami, hosté začínali přebírat iniciativu, ale zatím Koubu neohrozili.

63. Spěváček hlavou po centru těsně minul Koubovu branku.

74. Další pokus Spěváčka, tentokrát nohou a po zemí na zadní tyč, kterou minul.

78. Kliský po nabídnuté výhodě v brejku, ale nezakončil.

84. Hosté nyní aktivní, Duchcovská defenziva však působila jistě. Otevřené obrany využívali domácí k pokusům o brejky.

85. Přečíslení dva na jednoho, Kliský ale poslal na volného Cong Phana příliš dlouhou přihrávku.

90. 3:0 - V nastaveném čase potvrdil výhru domácích dorostenec Hájek a trefil se tak ve druhém zápase po sobě.

Duchcovský tým tak potvrdil jarní dobré výsledky druhou výhrou s čistým kontem, i když ve druhém poločase nebyl fotbal z jeho strany příliš koukatelný. Počítají se ale body a ty domácí mají.