Do Duchcova přijel k utkání 22. kola lídr soutěže. Liběšice po rozpačitém začátku jarní části opět najely na vítěznou šňůru, když neprohrály pět utkání v řadě. Nové trenéry FKD čekal v prvním domácím zápase tedy ten nejtěžší možný soupeř.

A domácí nezahráli vůbec špatný zápas. Od začátku hráli aktivně, podobně jako hosté. V úvodu si oba týmy vypracovali po jedné menší šanci, první vážnější měli hosté v 11. minutě. Novotný dostal pas za obranu a šel sám na branku, výborně ale zasáhl Meisner. Ve 14. zahrával trestný kop od postranní čáry Kubánek, na bližší tyči si naběhl Holub a otevřel skóre. O dvě minuty později mohl zvýšit dorostenec Procházka, který se na velkém vápně kličkou zbavil protihráče, ale jeho střelu Kratochvíl v Liběšické brance chytil. Hosté byli v těchto minutách pod tlakem, Koubu ohrozil jen přímák ve 27. minutě, míč ale odkopl do bezpečí Meisner. Tři minuty na to uchránil svou branku Kratochvíl před aktivním Kubánkem a ve 39. se pěknou ranou zdálky, kterou gólman vyrazil na roh, prezentoval další dorostenec v Duchcovské sestavě Hájek. A dvě minuty před vypršením prvního poločasu opět zahrával Kubánek přímý kop ze stejného místa jako při první brance, tentokrát míč propadl k zadní tyči, odkud ho Kropáček poslal mimo tyče.

Hosté reagovali na nepříznivý stav o přestávce změnou v sestavě, na hřiště přišla jarní posila z Viktorie Jirny, bývalý člen kádru Slavie Praha a vicemistr světa z MS do 20 let z roku 2007 Michal Held. Jeho přítomnost byla na hřišti okamžitě znát a po třech minutách druhé půlky vyrovnal po přihrávce před branku nejlepší Liběšický střelec Mikina na 1:1. Oba týmy se hrnuly za druhým gólem, Duchcov však více a také jeho příležitosti byly nebezpečnější. Po akci Kropáčka zakončil nad branku Hájek, po centru Holuba poslal míč hlavou mimo tři tyče Procházka a Barnat poslal přímák rovněž vedle. Hosté vážně zahrozili po zmatečném odkopu Kouby v 71. minutě. Dvě minuty na to byl vystřídán vyčerpaný bojovník Moravec, čímž došlo k dílčím úpravám rozestavení. A V 75. minutě dostal tečovanou ranou zpoza velkého vápna hosty do vedení právě zmiňovaný Held. Duchcov se nechtěl vzdát a nadále dřel, tlačil se k brance soupeře, ale ta odolávala. Z přemíry snahy zapomněli Duchcovští v 81, na zadní vrátka a Held se ocitl sám před Koubou a zkušeně zakončil. Domácí se ještě pokusili o zkorigování, ale to se jim nepovedlo a ze zápasu tak odešli poraženi. Vyšťavení a zklamaní po závěrečném hvizdu pak seděli nebo leželi na trávníku několik minut, v tomhle zápase opravdu dřeli a nemají se za co stydět. V dalším kole se Duchcov představí na hřišti Malých Žernosek, které vyhrály čtyři zápasy za sebou, včetně utkání tohoto kola v Oseku, tak ani tam nečeká náš tým nic lehkého.