Už jen čtyři kola chyběly před zahájením zápasu do konce soutěže a naši hráči ještě stále neměli jistotu setrvání v 1.B třídě. Přestože na jaře bodují, stále jim chybí tříbodová výhra a momentální pátou příčku ohrožují další soupeři. V Malých Žernosekách se před utkáním prohnala dešťová přeháňka, která zkropila trávník, zápas se už odehrál za příjemného počasí.

Duchcov do zápasu vlétl a hned v první minutě se řítil na branku Orlt, avšak nezakončil. Za chvíli si míč našteloval na střelu Holub, ale jeho pokus šel nad břevno. Pak se do hry dostali i domácí, ale Koubu moc neohrožovali, naopak v 16. vyslal další pokus na domácí branku Hájek. O minutu později sklepl Meisner po centru míč k Moravcovi, jehož střelu po zemi chytil gólman. Ve 20. pak Barnatem rozehranou standardní situaci vyrazil gólman na roh a po něm zamířil Moravec vedle. Aktivní Moravec, jež po čase nastoupil opět s kapitánskou páskou, po dalším trestném kopu zakončoval ve 23. hlavou opět mimo tyče. Z následující akce domácího týmu přišla první velká šance Maložernoseckých, překonaného Koubu zastoupil na brankové čáře Barnat. Tři minuty poté pálil nad Duchcovskou bránu Tomáš Durček a z protiakce chytil gólman Hájkovu tečovanou střelu. Ve 29. minutě zaútočili opět domácí, míč propadl na boční hranici velkého vápna k volnému Černému a ten propálil Koubu. Vedení ale vydrželo Sokolu jen chvíli. Přímý kop parádně kopl Barnat a bylo vyrovnáno. Za tři minuty zahrával přímý kop Duchcovský stoper opět, tentokrát volil centr na Meisnera, který ale minul. Standarku zahrávali ve 40. také domácí, Kouba míč vyrazil. První poločas skončil 1:1.

Jak se vydařil Duchcovským nástup do první půlky, s příchodem na hřiště z přestávky jakoby zapomněli nadšení v kabině. Domácí tlak zužitkovali po osmi minutách, kdy se v závaru trefil Jopa. Vyšší obrátky domácího týmu přinesly o jedenáct minut později navýšení stavu, na 3:1 zvýšil po rohu těsně před brankou stojící kapitán Malých Žernosek Hančl a aby toho nebylo málo, potrestal Duchcovskou pasivitu za dvě minuty i střídající Toncar. Zdálo by se být hotovo, ale osm minut na to, čtvrt hodiny před koncem zápasu, dostal Duchcov výhodu pokutového kopu, a Barnat svou druhou přesnou trefou v utkání vykřesal naději. Hosté hozenou rukavici zvedli a konečně začali hrát, pomohla střídání i vysunutí Meisnera do útoku. Dvě minuty před koncem právě Meisner doklepl do sítě hlavičku Mudráka a v poslední minutě srovnal na konečných 4:4 po přihrávce před branku nejlepší Duchcovský hráč zápasu Moravec. Zápas tak dospěl do penalt a i ty byly velké drama. Prvních pět střelců na každé straně nezaváhalo, postupně se pak dostlalo i na zbylých šest hráčů, i po jedenácti sériích bylo nerozhodně (8:8) a tak šli kopáči podruhé. V 15. sérii nejprve proměnil jeden z hrdinů utkání Barnat, vzápětí Kouba vůbec poprvé v rozstřelu penaltu chytil (Šnajdrovi, ostatní domácí neúspěšní netrefili branku) a druhý bod si to namířil směr Duchcov. První jarní tříbodový zisk tak stále odolává, další šance přijde v utkání 24. kola doma proti přímému konkurentovi z Dušníků.