FK DUCHCOV : TJ HROB 0:4
Blamáž v derby

Report z tentokrát bez průběhu minut

Odvetný jarní zápas proti Hrobu na rozdíl od prvního vzájemnému duelu z 1. května našemu týmu hrubě nevyšel. Ale když hrubě, tak SUPERHRUBĚ. Přestože se do sestavy vrátili po zranění čtyři hráči, bylo vidět, že jim chybí ještě jeden dva tréninky. Dva z ní naopak vypadli. Duchcov přitom nezačal zápas špatně, měl během první půlhodiny několik střel na bránu a jiných slibných akcí, ale nedokázal se prosadit. Bohužel však tentokrát nebyla vidět zarputilost a ochota zabojovat jeden za druhého jako v předchozím zápase v Rovném a to se začalo vymstívat. Hrob, který neměl co ztratit, hrál odvážně a také několikrát ohrozil Koubu. V jinak poklidném tempu, na čemž mělo příčinu i velké vedro, zužitkoval přihrávku střelou bez přípravy z 12 metrů Kozák. A když za dvě minuty padla ruka ve vápně, šli po Pištorou proměněné penaltě hosté do trháku. Na domácí padla deka, zvlášť když za chvíli ještě zakončil Hrobskou akci Fencl. 0:3 po prvním poločase nečekal opravdu nikdo. Trenér reagoval dvěma poločasovými změnami, jednu provedl už během první půle. Zabržděný domácí tým nezvládl ani úvod druhé půlky, po šesti minutách Hrob navýšil vedení, když Tichý vykličkoval vyběhlého Koubu a poslal míč do prázdné branky. Tím se brankový účet zápasu uzavřel. Duchcovští neměli mentální síly na jakýkoliv zvrat, Mareše ohrozil pouze dvakrát Tesařík, Hrobský gólman jeho rány chytil. Hosté ještě párkrát zahrozili, ale vyrovnat skóre z prvního zápasu se jim už nepovedlo. Po zásluze ale odvezli všechny tři body a stále ještě živí nadějí na záchranu. Duchcovští hráči budou mít šanci na reparát nyní opět doma a to proti už jistému vítězi soutěže Roudnici. Pokud se vrátí soudržnost a ne to co předvedli hráči v tomto zápase, kdy místo týmu pobíhalo na hřišti několik individualit, je šance na úspěch, s předními týmy hrát umíme !! Pochvalu za sobotní zápas zaslouží snad jen Mudrák, snahu i přes herní nejistotu jevil Tesařík, ostatní bohužel na tento zápas raději co nejdříve zapomeňte, jdem dál, ukažte že to byl jen den blbec.