FK DUCHCOV : SK ROUDNICE 3:2 (2:1)
Nedávnou plnoletost oslavil Píďa vítěznou trefou proti mistrovi

V předposledním domácím zápase ročníku jsme přivítali mistra, Roudnice si totiž již v předchozím kole zajistila triumf v soutěži. Duchcov (bez Berkiho, Kadeřábka, Moravce a Cong Phana) chtěl dát zapomenout na nepovedený předchozí zápas a to se mu povedlo. Roudnice sice nastoupila bez pár stabilních hráčů (Job, Hrebinka, Vecko), s jediným náhradníkem, přesto byla v zápase favoritem. Mezi diváky měla i podporu ligového hráče Liberce Romana Potočného, jehož v Roudnici trénuje.

1. Úvod zápasu, hosté hned vypracují rohový kop, ze kterého nic nebylo.

3. Po straně dostal míč do běhu Kliský, jeho křížná střela netrefila branku.

6. Knorr vysunul Tesaříka, ten na hranici velkého vápna odstaven od míče obráncem.

15. Kouba vyrazil tvrdou ránu hostujícího Pivoňky.

17. Standardní situace domácích, centrovaný míč k Tesaříkovi neprošel.

19. 1:0 Tesařík otevřel skóre trochu nečekaně, jeho nákop z dálky od postranní čáry na branku však byl přesný a brankář daleko od lajny.

31. 1:1 Po několika hluchých minutách, kdy se hrálo především mezi vápny, vyrovnal stav zápasu Kalous. Koubu překonal z úhlu o zadní tyč.

36. 2:1 Duchcov šel opět do vedení, Trestný kop z úhlu (zkrácený roh) rozehrál Macháček na Tesaříka, jeho pokus ještě před brankou usměrnil do sítě Meisner.

39. Tvrdá rána nejzkušenějšího hráče Roudnice Hubeného pořádně zaměstnala Koubu.

42. Tesařík p výborné pozice z přímého kopu o milimetry minul spojnici tyče a břevna.

45. Kouba kryl trestňák Hubeného.

----

53. Duchcov začal hrát přesilovku. Do sprch šel předčasně Husák, když fauloval metr před vápnem Tesaříka, který mohl jít sám na branku. Míč po nařízeném přímém kopu poslal Tesařík nad břevno.

55. Roudnický Kalous kličkoval ve vápně, ale nevystřelil.

58. Knorr šel sám mírně ze strany na branku, trefil ale jen vyběhlého Doležala.

60. Hosté po rohu nadvakrát nepřekonali Koubu.

62. Další roh Roudnice, Kouba kryl na zadní tyči hlavičkový pokus Čížka.

71. Po Tesaříkově přistrčení nepřekonal brankáře střídající Zima.

73. Spolupráce střídajících Duchcovských hráčů, Kolman nacentroval na Zimu, ten se ani napodruhé neprosadil.

76. 3:1 Reichel po důrazném průniku Kubánka zvýšil vedení domácích.

81. Nepřesná střela Roudnického Trejbala.

87. 3:2 Roudnice ještě zdramatizovala závěr, po centru ze strany se u zadní tyče prosadil Čížek.

90. Závěrečný tlak Roudnice vyrovnání nepřinesl, Konec utkání

Duchcov tak jako druhý tým porazil Roudnici. Ve vyrovnaném utkání rozhodla větší vůle domácího týmu, jak ostatně naznačil i jeden z trenérů Roudnice na jejich stránkách https://skroudnice.cz/match/detail/id/484

Duchcovští předvedl rozhodně lepší výkon než s Hrobem, potvrdil účast v soutěži i pro následující ročník a poslední dvě kola může už v klidu dohrát.