Předposlední kolo bylo na pořadu o uplynulém víkendu a jedno z utkání, kde ještě o něco šlo, se hrálo v Černivu, kam přijel Duchcov. Trenér musel opět řešit sestavu, protože na poslední chvíli se mu omluvili Orlt, Miko a Phan, v zaměstnání byli navíc Kadeřábek a Kropáček. Duchcovští potřebovali nutně vyhrát za tři body a od začátku si šli za svým. Hned v první minutě se do velmi dobré šance dostal Procházka, o minutu později šel dokonce sám na branku Zima, ale totálně svou váhavostí šanci promrhal. V osmé minutě zasahoval prvně Kouba, domácí střelu vyrazil a před dobíhajícím hráčem uklidil míč do bezpečí Šural. Ačkoliv byli hosté dopředu aktivní, nedůrazem a špatnými přihrávkami dávali příležitosti domácím. V 16. po chybné rozehrávce před brankou se míč dostal ke zcela volnému Lubasovi a ten s naprostým klidem dostal Černiv do vedení. Ve 24. minutě se ze strany prosmýkl kolem obránce Kubánek, ale zakončil vedle vzdálenější tyče. Ve 31. kryl šanci domácích Kouba a ve 36. vyrazil Hájkovu střelu domácí gólman Chodura jen před sebe a dobíhající Meisner vyrovnal - 1:1. O minutu později mohl zvýšit Kubánek, ale opět se po průniku ze strany neprosadil. Ve 39. po centru před branku hlavičkoval mezi tyče Moravec a domácí si málem dali vlastní, míč šel těsně vedle. Za minutu pálil mimo zařízení zdálky Barnat a za dalších pár vteřin zasahoval Chodura po akci Holuba, vyražený míč poslal Moravec do tyče. První poločas tak skončil nerozhodně a přestože byl Duchcov lepším týmem, nebyl trenér Macháček s výkonem spokojen a o přestávce to dal v kabině také týmu najevo. Sestava také doznala jedné změny, Zimu nahradil na hřišti další dorostenec Vít a došlo i k dílčím úpravám rozestavení. První větší šance druhé půlky přišla až po deseti minutách. Barnat přihrál Holubovi, ten byl zblokován, po následném rohu zakončil hlavičkující Moravec vedle. V 58. minutě pronikl do domácího vápna Hájek, byl faulován, rozhodčí však nepískl a v pokračování akce poslal míč do domácí branky nekrytý Procházka - 1:2. V 64. minutě po Kubánkově přihrávce vystřelil právě autor druhé branky Procházka nad břevno a v 67. minutě poslal Tichý nemastnou střelou míč Chodurovi do náruče. Z protiakce pak domácí zacentrovali před branku a znovu nepokrytý Lubas hlavou srovnal - 2:2. Ta dvě minuty se ocitl po Barnatovo nákopu zcela sám před gólmanem Tichý, vyzkoušel však jen pevnost jeho holenních chráničů. Třináct minut před koncem předvedl neskutečnou ránu z dálky Barnat, vymetl pavučiny v růžku branky a Duchcov znova vedl. Poslední minuty se domácí snažili srovnat, ale Duchcov závěr pohlídal. V 88. Kubánkovu střelu gólman chytil, v 90. ale počtvrté kapituloval, když na konci celé akce bylo zakončení Šurala - 2:4. Duchcov tak povinnost, se kterou do Černivu přijel, splnil a dál žije naději, že bude hrát 1.B třídu i v následujícím ročníku. Poslední zápas sezóny odehraje v sobotu 15.6 doma od 10 hodin proti poslednímu týmu tabulky Libochovicím.

Rozhodčí neuvedl do zápisu provedené střídání. U FKD byla tato: 46. Vít za Zimu,  70. Bednář za Hájka,  87. Mudrák za Procházku