FK DUCHCOV : SOKOL ČESKÉ KOPISTY 2:3 (0:1) 
V kvalitním zápase domácí náskok soupeře jen korigovali

Ve třetím kole se poprvé přerdstavil nás inovovaný tým na domácím hřišti. Nečekal ho snadný soupeř. České Kopisty také dlouho hrály o soutěž výše, od sestupu v roc 2011 se zatím o návrat snaží marně. Do zápasu v Duchcově šly s pěti body oproti dvěma domácího týmu. Ten nastoupil v poli až na judnu změnu v totožné sestavě jako v Černivu (Boho místo Máka), změnil se i gólman, tentokrát dostal šanci Kouba.

Oba týmy šli do zápasu s cílem vyhrát, hosté v úvodu vyčkávali, co domácí vymyslí. A ne že by nevymysleli, během první čtvrthodiny se lobem pokusil zaskočit brankáře Kliský (vedle) a po pěkné přihrávce za obranu se před Krejzou ocitl Karlík, míč ale nedokázal zkrotit. Drápky postupně vysouvali Českokopistští, kteří hráli úsporně a běhání nechali na domácích. V 19. minutě vyrazil dobře mířený trestný kop Tůmy Kouba na roh. Po něm ale obrana nechala před brankou zcela nekrytého Kutzlera a hosté šli ve dvacáté minutě do vedení. Duchcov reagoval zvýšenou aktivitou a pohybem a dalšími šancemi. Ve 28. vyrazil hostující brankář přímák Thanka, po následném rohu v závaru zamířil nad branku Kliský. Hosté se ubránili i sérii čtyř rohů v řadě ve 40. minutě a v posledních chvílích první půle i střele Tesaříka po povedené kombinaci, již Krejza lapil.

První střelu na branku po změně stran vyslal po šesti minutách Boho, neuspěl. Lépe se vedlo o dvě minuty později Tůmovi. To je ale hráč hostů a tak šly Kopisty do dvoubrankového vedení po jeho hlavičce po předchozím centru. Trenér Senický nahradil do dalších minut ne zrovna zdravého Kropáčka rychlonožkou Reichelem a ten podle očekávání hru rozhýbal. Dvacet minut před koncem vychytal Krejza Janotu, v 76. minutě už se Duchcov dočkal. V závaru před brankou propasíroval balón do sítě Kliský a pokračuje tak v sérii co zápas to gól. V následujících minutách hrál Duchcov ve snaze vyrovnat vabank, dopředu se vysunul ze stopera Moravec. Někdy takový tah má úspěch, tentokrát tomu ale bylo opačně. Pět minut před koncem zapoměli domácí na Podaného a ten z hranice šestnáctky nedal Koubovi v Duchcovské brance šanci. V poslední minutě ještě dostali domácí po ruce výhodu pokutového kopu, Kliský ho proměnil, v nastavených dvou minutách už ale domácí přes veškerou snahu srovnat nedokázali.

I přes prohru leze považovat předvedený výkon za dobrý. Na některých hráčích je ale vidět slabší fyzička a tréninkové manko, další by zase měli dávat míč dříve od nohy.  V dalším kole zajíždí mužstvo trenéra Senického v neděli do Bezděkova.