V jednoznačnou partii přetavili hráči FKD šlágr šestého kola soutěže. V zápase, kde z pozice třetího týmu tabulky hostili jejího lídra, rozhodli o svém vítězství ve druhém poločase.

Od začátku zápasu oba týmy ukazovaly, proč jsou na předních příčkách a úvod byl oboustranně útočný. Šance se střídaly před oběma brankami a oba jejich ochránci, Duchcovský Kouba i Českokopistský Strnad museli několikrát vytáhnout parádní zákrok. Branku ale diváci v prvním poločase neviděli a do přestávky se šlo za nerozhodného stavu, který sliboval do druhého poločasu drama.

Jenže domácí do něj vstoupili jako uragán a po čtyřech minutách otevřel skóre po rohovém kopu Tesaříka hlavou kapitán Jan Meisner. Za tři minuty po kombinační akci okolo šestnáctky zvýšil Patrik Kliský a za dalších pár minutek dostal Duchcov výhodu pokutového kopu. Tesařík míč z penalty pouze posunul a vyběhlý Roman Kliský propálil padajícího Strnada. Po čtvrthodině druhé půlky bylo na ukazateli 3:0 a hosté se už na žádný zvrat nezmohli. Střelec šesti branek z předchozího zápasu s Osekem Hýř byl s přehledem pokryt, další klíčový hráč soupeře Tůma po třetí brance střídal a tak se spíše čekalo, jestli přidá Duchcov ještě další branky nebo zápas jen dohraje. Platila první možnost. V 67. minutě zvedl skore perfektně zahraný přímý kop přes zeď z kopačky Meisnera a v 73. zužitkoval přihrávku za obranu přehozením vyběhlého gólmana Roman Kliský. I nadále se domácí tlačili za dalším gólem, ale ten už nepadl. Duchcov tak srazil České Kopisty z prvního místa. Na to ale nedosáhl, do čela se o bod dostaly Liběšice. Brankář Kouba podruhé v sezóně udržel čisté konto. Do dalšího zápasu v Lukavci jede FKD jako druhý tým tabulky s cílem navázat na vítěznou šňůru a hlavně odčinit debakl z posledního kola minulého ročníku, kdy tam prohrál ostudně 1:8.