V devátém kole se největší pozornosti těšil bezesporu duel dvou prvních týmů tabulky. Dosud neporažené domácí Liběšice přivítaly o dva body pozadu Duchcovský tým. Zápas tedy sliboval drama a toho se diváci dočkali.

Duchcov začal lépe a v prvních minutách měl několik příležitostí. Už ve druhé minutě po centru Patrika Kliského na svého bratra Romana, tato možnost skončila rohem. V 6. o sobě dali poprvé vědět domácí, branku ohrožujícího Kubeše ale zkušeně odstavil Barnat. Za dvě minuty opět poslal Patrik Kliský míč před branku, ani tentokrát nabíhající bratr neuspěl, míč šel vysoko nad jeho hlavu. V osmé pálil sám Roman Kliský z úhlu po pěkném uvolnění, ale míč poslal do vzdálenější tyče a poté domácí nebezpečí zažehnali. O dvě minuty později měl tutovku Tesařík, když se ocitl před gólmanem Kratochvílem, ale jeho střelu zblokoval domácí Milan Svoboda. Podobná akce se ve 14. odehrála i na druhé straně, domácího Vlasáka pro změnu zblokoval Meisner. V 17. minutě se Liběšičtí hráči po obléhání velkého vápna dostali do vedení, když se střelou k tyči zpoza bránícího hráče trefil Vlasák. Gólem povzbuzení domácí převzali do dalších minut iniciativu, ve 24. skončil jejich přímák odvrácením na roh a ve 30. po domácím ťukesu zachránil za již překonaného Koubu odkopem z branky Meisner. Dvě minuty poté trefili z přímého kopu domácí tyč. Duchcov jen nebránil, snažil se útočit, obrana Liběšic ale působila velmi dobře. Ve 35. vypálil tvrdě po přiklepnutí Cong Phana Meisner těsně nad spojnici břevna a tyče, ve 40. pak domácí našim hráčům zachytili rozehrávku, následná střela šla ale vedle a tak po první půli svítilo na ukazateli 1:0.

Druhá půle se začala na Duchcovské polovině, kde se domácí snažili o druhou branku, hosté odolali a v 53. minutě zahrozili, po rohovém kopu ale Kratochvíl ránu pálícího Tesaříka chytil. V 57. minutě po pěkné individuální akci domácí Mikina trefil tyč, tři minuty na to na druhé straně vyrazil gólman přímák Tesaříka, dobíhající hráči nedokázali míč do braky propasírovat. Aktivita Duchcova nabírala na obrátkách, v 68. kryl brankář tvrdý pokus Meisnera, poté se blýskl naproti při přímáku Vlasáka výborným zákrokem Kouba. Čtvrt hodiny před koncem nejprve opět kryl Kratochvíl dobře koplý přímák Teaříka, z protiakce se dostal za Duchcovskou obrannu Mikina, ale Kouba včas vyběhl a míče ho zbavil. V 84. další přímý kop Tesaříka, tentokrát šel míč nad břevno, za tři minuty po nákopu z vlastní půle do vápna pálil zprvní nad braku Meisner. Domácí závěrečnému tlaku odolali a jednobrankové vedení udrželi až do konce. I po devíti kolech jsou tedy jako jediní neporažení a jejich náskok se zvýšil na pět bodů. Duchcov i přes druhou porážku díky dalším výsledkům udržel druhé místo a v dalším kole přivítá doma Malé Žernoseky...