Jdeme za svým snem

pomůžete nám?

Jaro začíná, Duchcov bude hájit hned dvojí mistrovskou korunu

Zimní přestávka je u konce a týmy FK Duchcov se postupně zapojí do jarní poloviny svých soutěží. Prvním z nich bude mužstvo dospělých (Áčko). To si ve své třetí sezóně v 1.B třídě na podzim vypracovalo solidní pozici k útoku na postup do vyšší soutěže. V tabulce je díky nejlepšímu skóre na prvním místě se stejným počtem bodů jako další dva soupeři, Chlumčany a Blažim. Do bojů o nejpřednější příčku však určitě budou chtít zasáhnout i další. Postup do 1.A třídy je cílem našeho týmu, který má za sebou vydařenou zimní přípravu. Věříme si, ale k soupeřům zachováváme patřičný respekt a úctu. Prezentovat se chceme pro diváka atraktivním útočným fotbalem, spoléhat na zkušenost v týmu i dravé mládí a zároveň na soudržnost kolektivu.

Tým:

Podařilo se udržet celý kádr, odešel pouze Jirka Navrátil, jehož zlákali v Německu, přípravu nezahájil Petr Bednář. Naopak se tým rozšířil o dva hráče, o jejichž přínosu není třeba pochybovat. Pavel Giňa patří k Duchcovským legendám a i přes už pokročilý věk má stále svou kvalitu. Vrací se o působení v Lahošti. Nejmladší není ani další legenda, pravý záložník Tomáš Zoubek z Baníku Ohníč. Ač je mu už 40 let, nikde jinde než v Ohníči nikdy nehrál a přestup do Duchcova bude jeho prvním přestupem. Věříme, že i v novém prostředí bude stejnou oporou jako v dosavadním působišti. Třetím novým hráčem by měl být šestadvacetiletý Miroslav Král. Odchovanec FC Chomutov působil také v Černovicích a v Březně, u něj je ale přestup kvůli administrativním důvodům pozdržen. Jedná se o tahového hráče operujícího na kraji zálohy nebo na křídle v útoku. K posilám se dá počítat i Michael Hase. Ten sice přišel už v létě, ale následně se zranil a nyní se pozvolna vrací po operaci.

Trenérská dvojice Františků Macháčků bude i nadále dávat prostor dorostencům, kteří rostou zápas od zápasu. O pevné místo v základní jedenáctce si hlasitě říkají především Jakubové Hájek a Procházka, na soupisku Áčka patří i další čtyři členové dorosteneckého týmu.

Dorost:

I juniorka po podzimu vede tabulku, navíc neztratila ani bod. Jaro začne předehrávkou v sobotu 21.3 doma Vilémovem, poté i kvůli odhlášeným týmům má dva nemistrovské víkendy. Ty však budou nahrazený přátelskými zápasy, které jsou předběžně domluveny