Předsezonní netiskovka

Václav Tichý
Roman Jonáš

ZAČÍNÁME NOVÝ ROČNÍK SOUTĚŽÍ

V sobotu 25. srpna vstupují do fotbalové sezóny 2018/2019 tři týmy FK Duchcov. Áčko a dorostenci budou stejně jako loni působit v soutěžích Ústeckého krajského fotbalového svazu. Oproti minulému ročníku tentokrát obsazujem v kategorii žáků pouze mladší tým, už bez sloučení s Bílinou a toto družstvo bude hrát v okresním přeboru. I nadále máme obě přípravky, které však zahájí své okresní satelitní turnaje později. Pojďme se trochu podívat na dva týmy ze tří, které čeká zítra výkop.

U Áčka zůstala trenérská dvojice, jež začla spolupracovat v zimní přestávce. Václav Senický a Zdeněk Marek odvedla s týmem velký kus práce, zklidnila atmosféru v týmu, která po dvou sestupech nebyla ideální a nebyl důvod ji měnit. Podařilo se udržet kostru týmu, zůstaly všechny důležité postavy. Navíc se hráči zapojují i do neherních činností. Franta Macháček se podílí s trenérem dorostu na přípravě U19, hodně pozitivní práce odvádí v kabině jako prodloužená ruka trenérů Honza Barnat a nelze opomenout ani další zkušené hráče, jako Lukáš Kouba, Čangi Cong Phan, Míra Moravec, Petr Kadeřábek a Honza Meisner, kteří pomohli v nejtěžších chvílích svým přístupem. Co je však potřeba vyzdvihnout, je zapojování dorostenců do týmu dospělých. Nutno přiznat, že nebýt jich, nedohráli jsme v minulé sezóně podzim. Pavel Reichel je v 18 letech již druhým rokem jedním ze základních stavebních kamenů sestavy Áčka, hodně nahlas si stejnou pozici říká Jakub Hájek a hodně toho odehráli i Ondra Zima a Tomáš Mudrák. V některých zápasech především v podzimní části dostali šanci i další, čím pomohli zachránit sezónu a za to jim patří velké poděkování a uznání a je vidět že má Duchcovský fotbal na čem stavět.

Do nového ročníku jde Áčko s očima nahoře, sebevědomější, ale také s respektem k soupeřům. Troufám si říct, že je silnější a odolnější než minulý rok, přišli kvalitní hráči a teď jen aby to ladilo. O trojici Kliský, Kliský, Tesařík už vyšel samostatný článek, Pavel Šural a Venca Tichý z Hrobu jsou už zkušení fotbalisté a o jejich přínosu není potřeba diskutovat, Ondra Orlt je po vypršení dorosteneckého věku velkým příslibem do budoucna a dvaadvacetiletý Filip Čechák, který přišel z Ohníče také ukázal svůj potenciál. Až se otrká a zbaví nervozity z nového prostředí, bude i on určitě velkou posilou. Koubičovi v brance bude krýt záda především Roman Jonáš z Kostomlat.   Generálka sice herně moc nevyšla, ale některé opory chyběly a tak trenéři ještě mohli vyzkoušet některé hráče na jiných postech. Tak nám držte palce :-)

Dorost ještě ani nezačal a už má o dva soupeře míň. Těsně před zahájením odpískaly účast Údlice a Postoloprty. Nedostatek hráčů se prostě projevuje všude a není to tedy jen naše záležitost. Trenér Sarki Hustaz má, jak již bylo zmíněno výše pomoc v podobě Franty Macháčka, kromě toho také s částí týmu, konkrétně s gólmany pracuje Roman Steinecker. Tým jako celek drží dohromady manažerka týmu Pavla Šlabjarová. Ze sestavy minulého ročníku už odešel Míra Kamrla z věkových důvodů, bohužel se ale nezapojil do přípravy Áčka a momentálně je fotbalově neaktivní. Do Lahoště přestoupil David Boho. Z Litvínova se vrátili Martin Erben a Honza Trpka, z půlročního angažmá v Mostě Dominik Čermák, novým hráčem je Lukáš Baloch. První zápas odehraje tým na hřišti v nedalekých Koštanech proti sdruženému týmu Košťany/Oldřichov a ten si můžete dát jako předkrm před Áčkem od 10 hodin.

Týmu mladších žáků se budeme věnovat příště.

Za FKD Dejwíňo